Přejít k obsahu webu
7.12.2021 / kaldy123

Můj Utlouk nemaluje obrázky!

Utlouk – to je název, který aplikaci MS Outlook přidělil můj synátor. Jo, to byl ještě v pubertě… No a mým problémem bylo nastavení Outlooku (používám jej od éry Windows95/Office95) v Office365 s připojením na Exchange365. Mám to takto nastavené od doby, kdy jsem to nastavoval pro zákazníky a potřeboval jsem v tom praxi… (Chápu, že to neomlouvá, ale lecos to vysvětluje…).

Mým problémem – už několik let – je, že v těchto 365 Officech jsem nedokázal do Outlooku nastavit zobrazování obrázků v mejlech. Sice mě to krapet štvalo – ale měl jsem důležitější věci než nějaký obrázek v mejlu.

Dnes, když rozhořčení vyvrcholilo, jsem zagůůglil. No rady byly takové i makové, některé docela k smíchu, ale zaujalo mne jedno zdánlivě odtažité řešení.

medle Control Panel

IE11 už drahnou dobu nemaje, přijde to zrobiti přes Control Panel. Sice nevím, jak dlouho CP vydrží a kde to budu zasejc v Settings hledat, ale ve verzi 21H2 je to tam! No a tam v Security se musí povolit:

Do not save encrypted pages to disk

No jo, ty noví utlouci jedou právě přes https a potřebují si ty obrázky uložit do nějaké pracovní oblasti, než novou stránku s obrázky vykreslí jako HTML dokument! Takže zavřít Utlouka a znovu spustit – a obrázky jsou tam.

And that’s all, folk !

(No a kde je IE11? Přece když si Netscape stěžoval, že Microsoft dává IE (tehdy IE 2.0) zadara, tak Billovi hoši dokázali, že Windowsy bez Exploderu nechodí! Aby nemuseli platit pokutu EU! No, ale kde je Netscape, že ano…)

Původní pramen: https://www.thewindowsclub.com/linked-image-cannot-be-displayed-outlook

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: