Přejít k obsahu webu
16.7.2021 / kaldy123

Jak vyhodit automatické opravy v Androidu

Mám problém s automatickými opravami. Jejich autoři plánovali systém pro běžnou, nepříliš vzdělanou a jazykově vybavenou populaci. Ne, že já bych byl nějaký lumen, ale opravy typu „jablka i hrušky“ na „jablka I hrušky“ je jenom začátek. Ale horší je to u „walking the dog“ na „Salming the dog“, „takže jste to jeli od Darové“ na „… Dárkové“ a jistě si vzpomenete na řadu jiných situací, kdy vás funkce Automatické opravy (česky spellchecker) pěkně nasířil.

U Mrkqosoftu s tím nemám problém, tam už to vypínám politikami, jak na úrovni OS tak na úrovni Office, abych nemusel to samé dělat na každém počítači…

Ale Android! Mám jenom jeden, ale i ten mi stačí! Prostě spellchecker nebyl k nalezení a tudíž nebyl ani k odstřelení. Vše zachránila nakonec Růženka, která se něčím bavila u Vltavy a mně nezbylo než se bavit také. A heuréka! Najednou jsem byl tam.

Pro snadnost postupu jsem nasnímal obrazoffky, takže step by step. A OS: Android 8.1.0 . U jiných je to SNAD podobné, ale čert JIM vjeř! (To není překlep, ale zvýšený krevní tlak!)

1.Nastavení

2.Systém

3. Jazyky a zadávání (Gboard)

4. Virtuální klávesnice (Gboard)

A TADY JE TO KRITICKÉ: normální člověk by šel na „Spravovat klávesnice“, ale UŽIVATEL volí GBOARD (Zadávání ve více jazycích) !!!!!

5. GBOARD

… A zde tušíte správně:

6. Oprava textu

Jak vidno, během pořizování obrazovek Karel taky zápasí (úpřimnou soustrast). Návrhy dalších slov jsem nechal, někdy to fakt urychluje, ale Automatické opravy musí pryč! Podobně nemusím emoji, napíši si staré dobré znakové…
Ještě lze zarolovat dolů:

7. —–

kde vyhážu další cypoviny a ještě níže:

8. —

Jak vidno, ostatní nastavení již nejsou kritická anebo jsou zašedlé na základě předchozích (ne)voleb.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: