Přejít k obsahu webu
10.3.2021 / kaldy123

*Retirement Milestone* Microsoft Edge Legacy support ending today

Smutný příběh mrqosoftích brousičů (browserů) pokračuje: MS oficiálně končí s poporou Microsoft Edge Legacy. Zamyšlení asi už moc starého ajťáka.

Otázkou zůstává, proč ovšem ještě MS své internet browsery podporuje: IE je už delší dobu k nepotřebě, samozřejmě kromě případů, kdy se vsadilo na jeho funkcionalitu a programování stránek v .NET. Tam je každá rada drahá. Navíc: ti starší z nás si pamatuji na předchozí války browserů, když MS musel obhajovat, proč IE dává s Windows zadarmo (Windows 98). Hrozily dost těžké sankce od EU, nicméně se MS podařilo prokázat, že IE je součástí nutnou pro správný běh OS Windows. A jak je to dnes? K čemu tam ten IE vlastně slouží? A když je tak špatný, proč musí (ze zákona) být součástí Windows?

Edge je kapitolou samo pro sebe. Na školeních jsem se dotazoval administrátorů, jak moc Edge používají. Nula. Moje paní přestala používat Edge poté, když po každém spuštění ji nejdříve povinně zobrazil titulní stranu Blesku. Nebo to byl jiný bulvár? Každopádně – hrůza.

Tak jsem přešel na Google Chrome. Spočátku se zdál přívětivý a ochotný, ale časem mi začal lézt do soukromí více než zdrávo. Takře pryč s ním!

Mozillu (Firefox) mi doporučovala spousta lidí, ale měl jsem k ní vždy kontroverzní vztah. Nebudu a nechci se rozpisovat proč, prostě přijměte, že jsem ji neměl rád. No jo. Ale dnes mi zůstala jako poslední štace. Ale. Začíná mne bombardovat se žádostmi o přihlášení do browseru (!), s nabídkami uložení mých preferencí a jinými nasíračkami – promiňte za výraz.

Na několika vývojářských mašinách mám nainstalovánu Operu – abych si testoval kompatibilitu stránek… Není ani zvlášť rychlá, ani stránky na ní nejsou moc „zářící“ (divné fonty, občas ujeté barvy…). Ale že bych skončil nakonec tam, kde jsem původně vůbec nepředpokládal?

Odkaz: kopie oficiálního emajlu MS o ukončení podpory Microsoft Edge Legacy.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: