Přejít k obsahu webu
11.6.2020 / kaldy123

Remote Desktop can’t connect to remote computer

Hlášku:

určitě znáte. Většinou jste si na vině sami, něco jste prostě opomenuli. Ale ouvej! 11.6.2020 (datum uvádím, aby bylo zřejmé, že je to záležitosti některého z posledních Windows updatů) jsem v tom byl opravdu dost nevinně. Situaci nastíním obrázkem:

Je to již mnoho let, co jste přes „vlastnosti počítače“ (remote settings) nastavovali povolení vzdálené plochy. Ať již pro terminal services nebo administrative remote desktop.

Ouups! Máme zde moderní a vysoce produktivní systém Windows 10. A nějaký chytrý softvér dizajnér vymyslel do „všeobecně oblíbené“ aplikace „settings“ (jo to je ta, co se snaží neuměle a humpolácky nahradit Control panel – česky Ovládací panely) nastavení Remote desktop.

A jestli si myslíte, že se tento frikulín nějak obtěžoval s nastavením přes Control panel – taxe šeredně mýlíte a dostanete výsledeček z obrázku 1.

Tož tak.  Settings -> System -> Remote desktop

Klíčová slova: Remote desktop, Vzdálená plocha, Remote Desktop can’t connect to remote computer, Control panel, Ovládací panely, jak povolit vzdálenou plochu, how to enable remote desktop, nelze připojit vzdálená plocha, cannot connect remote desktop

BTW: https://aio.cz/skoleni.asp

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: